OGÓLNE WARUNKI SPRZEDAŻY „BIOBEST POLSKA” Sp. z o.o. (dalej jako „OWS”)
Poniższe OWS znajdują zastosowanie do umów sprzedaży i dostawy zawieranych przez:
- „BIOBEST POLSKA” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Plewiskach przy ul. Kminkowej 31, 62-064 Plewiska, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000038978, NIP: 7772548262, REGON: 63985504300000, o kapitale zakładowym w wysokości 50.000,00 zł, e-mail: kontakt@biobestpolska.com.pl, dalej jako „Sprzedawca”, oraz
- osoby prawne, jednostki organizacyjne niebędące osobami prawnymi, którym ustawa przyznaje zdolność prawną oraz osoby fizyczne, z wyłączeniem konsumentów (art. 221 Ustawy z 23.04.1964 r. Kodeks cywilny, t.j. Dz.U. z 2020 r., poz. 1740 z późn. zm., dalej jako „k.c.”) i osób fizycznych zawierających umowę bezpośrednio związaną z jej działalnością gospodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie posiada ona dla niej charakteru zawodowego (art. 3855 k.c.), dalej jako „Kupujący”.
- 1 [Zawarcie umowy]
- Odpowiednio umowa sprzedaży lub dostawy zostaje zawarta z chwilą:
- potwierdzenia przyjęcia zamówienia do realizacji przez Sprzedawcę,
- przyjęcia oferty skierowanej przez Sprzedawcę do Kupującego,
- wydania rzeczy, w tym organizmów żywych, Kupującemu,
w zależności, które z tych zdarzeń nastąpi jako pierwsze.
- Zawarcie umowy sprzedaży lub dostawy może nastąpić w dowolnej formie, tym niemniej dla jej zmiany jak również dla oświadczeń woli zmierzających do jej rozwiązania, wymagane jest zachowanie formy dokumentowej.
- Jeżeli nic innego nie wynika z zawartej umowy, Kupujący jest zobowiązany do uiszczenia ceny w terminie oznaczonym w fakturze oraz na wskazany w niej rachunek bankowy.
- 2 [Dostarczenie przedmiotu umowy]
Sprzedawca po zawarciu umowy sprzedaży zgodnie z § 1 ust. 1 pkt 1 lub 2 wskaże Kupującemu przewidywany termin dostawy. Sprzedawca nie ponosi względem Kupującego jakiejkolwiek odpowiedzialności w razie przekroczenia lub zmiany terminu wskazanego w zdaniu pierwszym, z uwagi na specyfikę towaru znajdującego się w jego ofercie handlowej.
- 3 [Rękojmia]
- Strony w całości wyłączają rękojmie za wady rzeczy (organizmów żywych) sprzedanych, w zakresie w jakim umowa sprzedaży lub dostawy obejmuje swoim zakresem organizmy żywe znajdujące się w ofercie handlowej Sprzedawcy. Przedmiotowe wyłączenie wiąże się ze specyfiką zawieranych umów sprzedaży, a to z faktem, że decydujący wpływ na stan organizmów żywych ma zachowanie właściwych warunków ich przechowywania/hodowli. Do sprzedaży rzeczy innych niż organizmy żywe zastosowanie ma ograniczenie odpowiedzialności z tytułu rękojmi za wady rzeczy sprzedanej określone w ust. 3.
- Przez odbiór nabytego na podstawie umowy towaru, Kupujący potwierdza, iż odpowiada on ustaleniom stron pod względem ilościowym i jakościowym. Wszelkie zastrzeżenia, co do ilości lub jakości wydanego towaru mogą być zgłoszone wyłącznie przy jego odbiorze oraz powinny zostać udokumentowane zdjęciowo oraz notatką opisującą przyczynę niezgodności.
- Wszelkie wady rzeczy sprzedanych innych niż organizmy żywe powinny być zgłoszone zgodnie z procedurą opisaną w ust. 2 i zgłoszone Sprzedającemu pisemnie lub dokumentowo, na adres e-mail wskazany w komparycji OWS, w terminie 3 dni od dnia dostawy. W razie niedochowania przez Kupującego procedury opisanej w niniejszym ustępie rękojmia za wady rzeczy sprzedanej zostaje wyłączona.
- W razie odmowy przyjęcia towaru przez Kupującego zobowiązany jest on pokryć koszty jego transportu oraz naprawić szkodę, jeżeli doszło do uszkodzenia sprzedanych rzeczy bądź śmierci sprzedanych organizmów żywych.
- Sprzedawca nie udziela gwarancji na sprzedawane rzeczy, w tym organizmy żywe oraz nie odpowiada za efekty ich stosowania..
- 4 [Postanowienia końcowe]
- Ograniczenia odpowiedzialności Sprzedawcy, w tym ograniczenie i wyłączenie rękojmi, określone w OWS nie dotyczą szkód spowodowanych z winy umyślnej Sprzedawcy (art. 473 § 2 k.c.).
- Niniejsze OWS oraz wszelkie umowy sprzedaży i dostawy zawierane między Sprzedawcą a Kupującym podlegają prawu polskiemu oraz jurysdykcji sądów polskich.
- Sądem właściwym do rozpoznawania sporów miedzy Sprzedawcą a Kupującym jest sąd miejscowo właściwy dla siedziby Sprzedawcy (Plewiska).
- Zmiana niniejszego OWS nastąpi przez aktualizację jego treści na rewersie faktur sprzedażowych oraz na stronie internetowej Sprzedawcy. Zmiana OWS jest skuteczna od:
- dnia jego akceptacji Kupującego w formie mailowej lub pisemnej,
- przyjęcia i zaksięgowania faktury obejmującej na swym rewersie nową treść OWS,
w zależności, które z tych zdarzeń nastąpi jako pierwsze.